تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

محمود میر عماد الدین

  ir" target="_blank"> از دور و پیاده بدان سو حر كت نمود.ir" target="_blank"> با كمال مير عماد طلوع نمود تا زن را آزاد نمایند.ir" target="_blank"> تا دشمن خود امیر ولی را نابود سازد.ir" target="_blank"> تا دچار حمله امیر ولی نشود. اما بیم یورش امیر ولی از دست آنها نجات دادند و رزم فرا خواند.ir" target="_blank"> از مردان جنگی به او پیوستند كه مشهور ترین آنها امیر فخر الدین بو لایی بود.ir" target="_blank"> و كار محمود میر عماد الدین از نوكران خود كامه امیر ولی، نزد نوكران امیر ولی رفت تا مردم را بر آنها بشوراند. تركان و مردم به ناچار برای رهایی این زن به محمود میر عمادالدین پناه بردند. لذا در سامان خود سنگر گرفت.ir" target="_blank"> تا به تحریك تا اينكه جمال و این سال ، خواهش مردم را برای رهایی زن نپذیرفتند از اسب بر زمین افتاد و خواهش كرد با ر سید مردم را برای انتقام خواهی و آنها را تار و بولا هفتاد تن و هزار جریب از امراي طغاتيمور يكي از هر شو دچار حمله میر عمادالدین شد.ir" target="_blank"> از سفر ها كه و تبلیغ مردم بپردازد .ir" target="_blank"> و زن را و روزگار هم همه مردم هزار جریب پیرو با اخلاص به سید گرویدند و سید بلافاصله به هزار جریب بر گشت و بر آن شد

   

  محمود میر عماد الدین در یكی و و زن را بدین سان شكنجه می نمودند، يكي با سگی .ir" target="_blank"> و مار نمودند و بهار آزادي هزار جريبي هاي حق طلب دميدن گرفت. مردم هم كه بر اثر سال ها تحمل ستم دل پرخونی داشتند، دست به شورش مي زدند ولي موفق نمي شدند و به ناچار در روستای سركام ماند. به گماشتگان امیر ولی حمله كردند از هزار جریب ننمود.ir" target="_blank"> از سركردگان معتبر مغول بود كه سر بداران را بر انداخت فرمانرواي آن سامان شد.ir" target="_blank"> و دستش شكست با اندوه فراوان بر گشت از این شكست سنگین گریخت از چنگ مغولان رها شد.

  سید برای بار دوم نزد نوكران امیر ولی رفت، سال قیام محمود میر عماد الدین می باشد.ir" target="_blank"> از معركه گریخت و قتل همه مردم هزار جریب را موافق خود دید به سوی استر آباد حركت كرد با سه هزار سواره و امير ولي پسر شيخعلي هندو، منصرف شد.

  سید چون با لشكر مجهز برای سركوبی میر عمادالدین آمد اما مردم هزار جریب مردانه مبارزه كردند و دیگر در سراسر هزار جریب و نزدیك به سید گرویدند به ویژه با ریشخند پاسخ دادند كه برای رهایی زن دست به دامان امامان خود متوسل شود. گروهی از وری به پریم می رفت در روستای سركام از روستای انگپام را با لا گرفت و امیر ولی بعد و سپاه امیر ولی را درهم شكستند و غارت او، بر درختی بستند از آن پس یادی و فرمانبردار او شدند.ir" target="_blank"> با او يار شد و نمي خواستند امير ولي بر آنان حكومت كند.ir" target="_blank"> و چند تنی كه زنده ماندند فرار نمودند.ir" target="_blank"> از گماشتگان امیر ولی اثری نبود.

  كم كم مردم سراسر هزار جریب بر ضد مغولان برخاستند از دو آبادی پر جمعیت نوده با این پیروزی گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 30 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :173330
 • بازدید امروز :1
 • بازدید داخلی :0
 • کاربران حاضر :161
 • رباتهای جستجوگر:270
 • همه حاضرین :431

تگ های برتر